sâmbătă, 28 ianuarie 2023

Gimnastele de la CSS Bârlad, pe podiumul Campionatului Național Individual de Gimnastică de la Bacău

Cele mai citite

Gimnastele de la Clubul Sportiv Școlar (CSS) Bârlad s-au întors cu șapte medalii de la Campionatul Național Individual de Gimnastică, desfășurat în perioada 25-27 noiembrie la Bacău. Sportivele au obținut trei medalii de aur, două de argint și două de bronz.

Miriam Giușcă a câștigat aur la individual compus, bârnă și paralele și medalie de argint la sărituri și sol. Miriam a concurat la categoria junioare III, nivel 7.

Andra Donose a câștigat bronz la sărituri și locul V la sol, categoria junioare I, nivel 3, iar Ecaterina Căldăraru, la categoria junioare III, nivel 7, a primit medalia de bronz la bârnă și s-a clasat a VII-a la individual compus.

Alături de cele trei gimnaste au mai concurat Maria Costan și Alexandra Balan, la categoria junioare III, nivel 7.

Sportivele antrenate de Ana Maria Iordache, Liviu Iordache și George Crupenschi au avut o evoluție foarte bună, așa cum ne-au obișnuit, iar antrenorii s-au declarat mulțumiți că efortul depus la antrenamente a dat din nou roade.